top of page

Dôležité informácie

Miesto pre Vašu saunu

 

Naše sudové sauny sú vonkajšie, exterierové. Umiestniť ich môžete kdekoľvek na záhrade, pri dome, alebo na chalupe. 

Pri výbere miesta je nutné taktiež počítať s druhom výtopného telesa sauny. V prípade, že si objednáte saunu s pieckou na tuhé palivo, je potrebné vybrať miesto, kde dym nebude obťažovať vás a vašich susedov. Od plota alebo inej prekážky je dobré dodržať vzdialenosť minimálne 60 cm od najširšej časti sauny. / Sauna má v najširšej časti cca 2,2 m /

Na osadenie sauny SPORT sú potrebné 4 pevné body osadené do terénu vo vodorovnej polohe, pri saune COMFORT je to 6 pevných bodov, na ktoré sa sauna osadí. Sú to zvyčajne betónové tvárnice 50 x 50 cm, na ktoré sa sauna umiestni.

Saunu je možné umiestnit taktiež na zemné vruty, alebo natĺkacie koly. Priestor pod saunou je dobré vyložiť geotextíliou a vysypať kamenivom, alebo kôrou, aby tráva neprekážala vetraniu pod Saunou. 

 

17.jpg

Zloženie sauny na mieste  

/ Túto službu momentálne neponúkame /

V prípade, že chcete umiestniť saunu v časti záhrady alebo pozemku, kde nie je možný prístup mechanickou rukou alebo žeriavom, vieme saunu zložiť kdekoľvek na Vami určenom mieste. Montáž trvá cca 8 - 10 hodín. Cena montáže na vyžiadanie.

Akú pec zvoliť do sudovej sauny?

 

V súčasnej dobe ja na trhu viacero výrobcov, ktorý ponúkajú nepreberné množstvo saunových pecí. No v zásade môžeme saunové vykurovacie telesá rozdeliť do dvoch základných skupín podľa vykurovacieho média. Vykurovacie médium môže byť tuhé palivo (drevo), alebo elektrická energia.

Do Sáun montujeme štandartne pece od Fínskeho výrobcu Harvia. Na tuhé palivo je to model Harvia M3 a na elektrickú energiu je to Harvia BC 90 s ovládaním na pláśti.

Pec na ele. energiu je prednastavená výrobcom na vykúrenie sauny na cca. 75 -80 stupňov. 

 

Dodacia doba

 

Dodacia doba našich sáun je zvyčajne 2 - 4 týždne od objednavky v závislosti od prevedenia a vyšpecifikovaného príslušenstva. Zákazník si môže zvoliť odtieň strešnej krytiny a povrchovej úpravy sauny, odtieň lazúry a vybavenie / saunový set podľa ponuky - vedierko, naberačka, presýpacie hodiny, teplomer s hydrometrom /.

Cena dopravy

 

Cena dopravy, pokial nie je určené inak, nie je v cene sauny.

Po dohode vám saunu dopravíme až k vám domov. Cena dopravy nezahŕňa presné uloženie sauny na miesto. Saunu privážame na dvojnápravovom vozíku, na ktorom je sauna samotná osadená na minivozíku, pomocou ktorého vieme saunu zatlačiť na potrebné miesto na pozemku.

Výhodou tohto systému je, že nepotrebujeme asistenciu ťažkej techniky, žeriav, mechanická ruka, nakoľko vieme saunu z minivozíka dostať na miesto tlačením a zložiť ju na pripravenú plochu jednoduchým zdvihákom.

bottom of page