8 Dec 2015

Ako účinkuje saunovanie

 

Rôzne kultúry po celej planéte už pred viac ako 2000 rokmi, si užívali benefity saunovania, a to nielen zdravotné účinky na organizmus a meditačné uvoľnenie mysle ktoré saunovanie prináša, ale taktiež aj hodnotu spoločenského kontaktu, či už s blízkimy, alebo aj s obchodnými partnermi.

 

 

V čom je vlastne priníp saunovania?

 

Pobytom v saune sa vyvolá vzostup teploty organizmu (do 38 ° C) do činnosti sa uvedie celý imunologický a kardiovaskulárny systém. Organizmus sa začne správať ako pri horúčke, a v domnienke, že je napadnutý infekciou, začne produkovať biele krvinky, ktoré začnú s infekciou bojovať a týmto sa výrazne posilňuje imunita.

 

Ľudia, ktorí sa pravidelne saunujú t...

26 Nov 2015

V súčasnej dobe ja na trhu viacero výrobcov, ktorý ponúkajú nepreberné množstvo saunových pecí. No v zásade môžeme saunové vykurovacie telesá rozdeliť do dvoch základných skupín podľa vykurovacieho média. Vykurovacie médium môže byť tuhé palivo (drevo), alebo elektrická energia. Existujú ešte pece na plynné médium, ale v našich končinách sa nepoužívajú a nie sú certifikované na takéto použitie. Každý zdroj energie má svoje výhody aj nevýhody, ktoré by sme vám chceli predostrieť, aby ste si urobili lepší obraz o tom, aký druh saunovej pece je pre vás najvýhodnejší.

 

Saunové pece na tuhé palivo

 

Výhody

  • najväčšou výhodou je zrejme veľmi ekonomická prevádzka, 3-4 polienka tvrdého dreva (dub, buk, h...

Please reload

Featured Posts

Akú pec zvoliť do sudovej sauny?

November 26, 2015

1/1
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 Happy sauna s.r.o.